Recenzia

14. dubna 2009 v 7:23 | Sayuri-chan
Keďže sa mi nechce písať recenziu, našla som jednu celkom vhodnú. Je v češtine pretože som lenivá ju preložiť do slovenčiny. --ZDROJ--


Spiral je úžasné anime, které patří do kategorie thriler anime a má bohužel jen 25 dílů. Hlavním hrdinou je velmi chytrý a nadaný středoškolák Ayumu Narumi, který celý svůj život prožil ve stínu svého staršího geniálního bratra, detektiva Kjotaky Narumiho.
Kjotaka vždy velmi vynikal nad Ayumim, a proto si Ayumu málo věřil a právě proto nikdy nemohl dosáhnout bratrových schopností. Už jen proto by mohl Kjotaky nenávidět a žárlit na něho, ale Ayume ho naopak má velmi rád, možná proto, že Kjotaka je jeho jediný příbuzný a prakticky ho vychovával sám.
Téměř tři roky uplynuly od doby, kdy Kjotaka náhle a beze stopy zmizel. Kjotakova manželka, poručík Madoka Narumi, po Kjotakovi usilovně pátrá, ale nenalézá jediné stopy, které by se mohla chytit. Před svým zmizením Kjotaka pracoval na případu organizované skupiny vrahů, tzv. "Dětí osudu", ale Madoka stále nemůže přijít na to, co jsou zač. Kjotaka velmi kladl Madoce na srdce, ať se o Ayumeho postará a dá na něj pozor.
Madoko si na jeho slova ani nevzpoměla do doby, než se sám Ayumu zapletl do podivných věcí a začal se objevovat na místě zločinů.
Ayumu se poprvé s Dětmi osudu zaplete ve chvíli, kdy je svědkem na první pohled nešťastné nehody dívky z jeho školy, Sajoko Shirangatani, která spadne z obrovské výšky a málem se zabije. Nejprve si všichni myslí, že chtěla spáchat sebevraždu, ale nakonec vychází najevo, že ji někdo úmyslně shodil a protože byl první na místě Ayumu, podezření na krátkou chviličku padá na něho. Je to ale právě Ayumu, kdo odhalí, co se vlastně Sajoko stalo a dokonce najde i pachatele, a to všechno až s mrazivou chladnokrevností přesně tak, jak by to udělal jeho bratr.
Školní novinářka Hiyono Yuizaki cítí velkou senzaci a začně Ayumeho pronásledovat, až se z nich stanou svým způsobem velmi blízcí přátelé.
Sajoko Narumimu otevřela dveře k velké záhadě a poté, co Narumi vyřeší další případ vraždy spojené se Sajoko, objevuje, že má nadosah tajemství Dětí osudu, a tedy i zmizení svého bratra. Čím blíže je odhalení tajemství, tím více se s Dětmi osudu zaplétá, a i když se tomu ze začátku brání, nakonec se z jeho protivníků stanou spojenci.
Narumi je odhodlaný zjistit, kde Kjotaka je, ale kvůli tomu je donucený s Dětmi osudu hrát jejich hru. Kjotaka totiž Dětem osudu řekl, že je Ayumu může zachránit, a tak si s ním Děti začnou hrát na život a na smrt. Když Ayumu projde jejich nebezpečnými zkouškami, je v maléru až po uši. Jeho švagrová vycítí, že něco není v pořádku a že Ayumu se zapletl s Dětmi osudu. Snaží se ho od nich odradit, ale bohužel to už právě nejde, protože jeho osud je spjatý s osudem jejich.
Z vraždících Dětí se stane pronásledovaná kořist, když se na scéně objeví Lovci.Ti mají jen jediný cíl - vyhladit Děti osudu a zabít každého, kdo je s nimi nějak spojený. Jejich terčem se tedy stává i Narumi. Ayumu Narumi začne Dětem osudu pomáhat zbavit se Lovců a díky své velmi vyvinuté logice a odvaze spolu s Hiyono zachraňuje Děti ze spárů Lovců.
Jenže ještě pořád zůstalo spousty nevyřešených otázek: "Proč Děti osudu vraždí? Kdo jsou Lovci? Kam se poděl Kjotaka?"A na ty všechny se Ayumu Narumi snaží najít odpovědi.
Velmi často se v příběhu objevují fialové kosatce, květiny, které měl rád Kjotaka. Tyto kosatce totiž znamenají štěstí všech, kteří věří. Celé toto anime je o víře a její síle, proto je tak krásné a záhadné. Zaznívá v něm citát: "Jen ti, kteří v sebe věří do samého konce, mohou změnit osud."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Páči sa ti môj blog????

Jj 78.2% (187)
Nieco by som zmenil/a 12.1% (29)
Vydel/a som krajsie 5.4% (13)
Fuuuj.....okamzite to zrus 4.2% (10)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama